top of page

Hizmetler

Kredi süreçlerinde sizlerden talep edilen Çevresel ve Sosyal Riskleri nasıl yönettiğinize dair politikaların oluşturulmasında, uluslararası kredi sağlayıcıların talep ettikleri saha denetimlerinin gerçekleştirilmesinde, saha denetim sonuçlarınızın online ve güvenli bir ortamda saklanarak kredi talebiniz ile birlikte paylaşılmasını sağlayacak alt yapı konusunda sizlere danışmanlık ve destek veriyoruz. 

IFC, EBRD ve Dünya Bankası kredi paketlerinde yer alan politika setinizi sizlere minimum gerekliliklerle şablon olarak sunuyor ve bir hafta içerisinde politikalarınızı oluşturuyoruz.

Gerek yurtiçi gerekse yurtdışı fonların her sene rutin olarak sizlerden talep edeceği saha denetimlerini gerçekleştiriyoruz.

Kreafin Danışmanlık A.Ş. ile birlikte gerçekleştirilen saha denetim ve politikaları işletmenize özel veri tabanlarında saklıyor, KOSGEB ve bankaların aracılık ettikleri yurtdışı kredi başvurularında sizin onayınız ile paylaşıyoruz.

Çevresel ve Sosyal Politikalar

İşletmenizin kredi kullanımları sırasında, işletmenizin çevreye ne kadar duyarlı olduğu ve çalışanlarınız ile işletmeninizin kurulu olduğu çevrede yaşayan kişiler ile iletişim nasıl sağlandığı, hak ve taleplerinin nasıl değerlendirildiği gibi konuların yazılı hale getirilmiş haline Çevresel ve Sosyal Politikalar diyoruz. Kreafin Danışmanlık A.Ş. olarak IFC, EBRD ve Dünya Bankası'nın sağladığı kriterleri baz alan politikaları sizlere şablon olarak sunuyoruz.

Bu paylaşımdan sonra sizler ile yapacağımız seanslar ile aslında bu kriterlerin nasıl sağlandığını netleştiriyor ve politikaların son halini işletmenize sunuyoruz. Onayların tamamlanması ardından yine tarafımızca İngilizce çevirileri de tamamlanarak web sitenizde ve Kreafin Danışmanlık A.Ş.' nin veri tabanında yayınlanmaya hazır hale getiriyoruz. Bundan sonra tek yapmanız gereken kredi başvurunuzda web sitenizin linkini paylaşmak ya da sizin adınıza kredi kuruluşları ile bilgi paylaşımına izin vermek olacaktır.

İşletmenizin çevresel ve sosyal riskler yanında, etkin bir risk yönetimi için diğer risk tipleri (kredi, operasyonel ve itibar riski) kapsayan politikaların oluşturulması için de bizimle temasa geçebilirsiniz.

Saha Denetimleri

Özellikle KOBİ ve Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) ler için kredi kullanımı öncesinde ve kredinin vadesi boyunca yıllık olmak üzere belirli bir soru formu üzerinden saha denetimleri gerçekleştirilmektedir. Bu denetimlerin OSB ler için tek elden yönetilmesi son derece önemlidir.

Saha denetimlerinde kullanılacak soru setleri standart olmakla birlikte bir kısmı anlık gözlemlere (sıvı, koku, atık yönetimi gibi) bir kısmı ise çevresel cezalar ve iş kazaları gibi sayısal verilere dayanmaktadır. Bu soru setlerini sizler ile paylaşıyor ve mevcut durum analizi yapıldıktan sonra saha denetimleri için almanız gereken aksiyonlar konusunda sizleri bilgilendiriyoruz. 
 

Veri Tabanı

Kreafin Danışmanlık A.Ş. kurduğu işletme bazındaki veri tabanı (ÇSYS-V) ile ister tekil bir işletmenin istenirse isterse bir OSB'nin tümünün ilgili politikalarının, güncel saha denetim raporlarının tek onay ile kredi veren kuruluş ile paylaşımını sağlar. Bilgilerin güncelliğinden emin olur ve sürekli güncelleme kapsamında işletmelere önceden bilgi verir. 

her bir kredi kullanımında ayrı ayrı evrak paylaşımını önleyen, ilgili saha denetiminin geçerli olduğu süre kapsamında tekrar edilmesini önleyerek maliyetlerden tasarruf sağlayan ve kamu kurum ve kuruluşlarıyla enteğre olma kapasitesi ile teşvik ve programlar kapsamında kolayca paylaşılabilmesi kapsamında siz gerek maliyet gerekse zamandan tasarruf ettirecek bir çözümdür.

Haber Bültenine Abone Olun

Üye olduğunuz için teşekkürler!

Sphere on Spiral Stairs

KAPASITE GELIŞTIRME DANIŞMANLIĞI

Ekibinizi Eğitin

Modern Architecture

Veri Tabanı Hizmetleri

Sistemlerinize kolayca entegre edebileceğiniz veri tabanlarımızla veri kalitenizi artırırken operasyonel risklerinizi azaltın

bottom of page